Udruga tjelesnih invalida Bjelovar (BJELOVAR ORGANIZATION OF PEOPLE WITH PHYSICAL DISABILITIES)
Tel/Fax: (+385 43) 22 00 04, GSM: (+385 91) 58 23 727

3. SPORTSKO NATJECANJE DJECE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU STAROSTI OD 5 DO 14 GODINA

„MOJE PRAVO NA IGRU I SPORT“

Održano je u Zagrebu, 26. i 27. 09.2015., u organizaciji Centra za edukaciju i savjetovanje „Sunce“ iz Zagreba.

Moje pravo na igru i sport

Program „Moje pravo na igru i sport“ je sportsko-rekreativni i razvojno-kreativni program koji pruža raznolikost aktivnosti za kvalitetno ispunjavanje slobodnog vremena za djecu s teškoćama u razvoju i njihove obitelji. Ove aktivnosti provode se kontinuirano tokom čitave godine, a organizacija natjecanja jednom godišnje je prilika i mjesto gdje djeca mogu pokazati što su naučila i savladala tokom tekuće godine.

Djeca su bila podijeljena u tri starosne grupe 5 – 8 godina, 9 – 11 godina i 12 -14 godina, a natjecali su se u igrama gađanje na gol, gađanje u koš, savladavanje poligona, trčanje na 15 metara i gađanje čunjeva spužvastim lopticama.

Po prvi puta nastupile su i tri natjecateljice iz Udruge tjelesnih invalida Bjelovar i to Marieta Magdić, Mia Bugarinović i Adrijana Krog koje su postigle odlične rezultate osvojivši četiri zlatne medalje i to u kategoriji djece od 12-14 godina Marieta Magdić je osvojila prva mjesta u gađanju koša, gađanju gola i gađanju čunjeva, dok je Mia Bugarinović u kategoriji djece od 5-9 godina osvojila prvo mjesto u igri gađanje gola.

Natjecateljice i roditelji zainteresirani su za provođenje takvih aktivnosti te ovih dana pokrećemo aktivnopst prikupljanja sredstava za nabavku potrebnih rekvizita.

Svim sudionicima od srca čestitamo na sudjelovanju i postignutim rezultatima!